loading

چیدمان سرویس بهداشتی

نکات مهم در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب رنگ مناسب

رنگ نقش مهمی در زیباسازی حمام و سرویس بهداشتی دارد.

رنگ‌ها را بر اساس سبک‌ها انتخاب می‌کنند اما توجه داشته باشید که رنگ روشن فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، استفاده از رنگ روشن مانند، کرم، طوسی روشن و آبی برای فضای کوچک، مناسب است. اگر فضای حمام و سرویس بهداشتی بزرگ‌تر است، انتخاب رنگ‌های تند و تیره، جلوه خاصی به فضا می‌دهد.

انتخاب دیوارپوش و کف‌پوش مناسب[1]

کاشی دیوار حمام باید با کاشی یا سرامیک کف حمام متفاوت باشد. کاشی یا سرامیک کف باید ایمن باشد تا مانع سرخوردن شود. از بهترین کف‌پوش‌ها برای حمام کف‌پوش‌های سرامیکی هستند، زیرا به‌راحتی قابل شستشو اند و عمر بیشتری نسبت به سایر کف‌پوش‌ها دارند. کف حمام باید به‌درستی عایق و آب‌بندی شده باشد تا از نشت آب به اطراف جلوگیری کند. برای حفاظت کودکان بهتر است کف‌پوش‌هایی که جنس لاستیک دارند، برای کف حمام و سرویس به کاربرد تا جلوی لغزش و زمین‌خوردن آن‌ها را بگیرد.

امروزه کف‌پوش‌های چوبی با روکش ضدآب مانند ترموود نیز برای حمام و سرویس بهداشتی به کار می‌رود که به مراقبت و نگهداری بیشتری نسبت به سنگ و سرامیک نیاز دارند.

چیدمان مناسب

در سرویس و حمام شما به فضای کافی برای ایستادن، خشک شدن و چرخش نیاز دارید پس به محل قراردادن لوازم و چیدمان آن‌ها توجه کنید. حمام و سرویس بهداشتی محلی برای آرامش است پس نباید در آن احساس تنگی کرد.

نورپردازی

در صورت موجود بودن از نور طبیعی با استفاده از پنجره از آن استفاده کنید. بسیاری از حمام‌ها به‌راحتی پنجره ندارند و به‌هرحال، همه ما بعد از تاریک شدن هوا از حمام استفاده می‌کنیم، بنابراین درنظرگرفتن نور مصنوعی نیز مهم است. بهتر است لایه‌های مختلف نور در حمام و سرویس بهداشتی ایجاد کرد. یعنی علاوه بر سقف، روی دیوارها و پشت آینه هم نور را تأمین کرد.

دو مورد از ترند دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی مدرن 2021

روند جدید مواد در حمام مدرن 2021

عناصری که امروزه بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند چوب، شیشه، کاشی‌های کوچک هم‌روی زمین و هم برای پوشاندن دیوار، تراسو یا سنگ مرمر هستند.

یک ماده طبیعی که دامنه طبیعت را در خانه‌های ما بازمی‌گرداند، بدون شک چوب است. این ماده در درجه اول به‌عنوان پوشش دیوار و کف مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این طرح‌ها نمونه‌ای عالی از ترکیب‌های زیبا بین مواد طبیعی است که ممکن است برای یک حمام مدرن مناسب باشد. یک پایه چوبی با اتصالات فولاد ضدزنگ.

پالت چوبی نیز یکی از روندهای عالی در طراحی حمام مدرن است. از آن برای متعادل نگه‌داشتن سردی کاشی‌ها می‌توان استفاده کرد.

مرمر یا سنگ

سال 2021 با بازگشت سنگ مرمر مشخص خواهد شد. سنگ مرمر و چوب تنها مواد طبیعی نیستند که در سال 2021 روند رو به ترقی خواهند داشت. استفاده از سنگ طبیعی نه‌تنها در کف و دیوارها، بلکه در صفحات میز و سینک‌ها نیز ادامه خواهد داشت.

ترکیب ارگانیک و مدرن

وقتی عناصر ارگانیک و مدرن ترکیب می‌شوند، یک فضای تمیز و ظریف ایجاد می‌شود. به‌عنوان‌مثال کنار هم قرارگرفتن چوب و شیشه یکی از زیباترین گزینه‌هاست.

دکوراسیون، چیدمان، سرویس بهداشتی، حمام، ترند، چوب، سنگ مرمر، سرامیک، نورپردازی، سرویس بهداشتی، مدرن


[1] https://www.inpinapp.com

https://www.houzz.com/magazine/8-golden-rules-of-bathroom-design-stsetivw-vs~122570028

https://jessica-elizabeth.net/4-principles-for-creating-the-perfect-bathroom/

https://www.pinterest.co

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.