loading

آشنایی با انواع وان و روشویی

انواع وان

هر نوع وان برای هر کاربر یا خانه مناسب نیست. افراد باید باتوجه‌به نیاز و فضایی که دارند، نوع وان خود را انتخاب کنند.

وان‌های ایستاده/ Free-Standing Bathtubs

وان‌های ایستاده/ Free-Standing Bathtubs

وان‌های ایستاده به دیوار و یا هر سطح دیگری غیر از کف متصل نیستند. بهتر است این نوع وان را در فضاهای بزرگ استفاده کنید.

Alcove Bathtub

Alcove Bathtub

این نوع وان برای بسیاری از صاحبان خانه بسیار آشنا است، از این لحاظ که در یک محفظه سه طرفه ساخته شده برای وان قرار می‌گیرد. هنگامی‌که دیوارها کاشی‌کاری شده یا مجهز به پنل هستند، می‌توان از محفظه برای ترکیب وان و دوش استفاده کرد. اغلب کم‌هزینه‌ترین و ساده‌ترین نوع وان‌هایی هستند که می‌توانید نصب کنید.

Drop-In Bathtub

این نوع وان مانند پوسته‌ای است که در یک عرشه آماده قرار می‌گیرد. این وان منحصربه‌فرد شما را ملزم می‌کند که یک نجار عرشه یا شبه‌جزیره‌ای بسازد که داخل اتاق قرار گیرد. سپس وان در آن ساختار نصب می‌شود.

Corner Bathtubs

وان‌های گوشه‌ای وان‌های بزرگ مثلثی هستند که همان‌طور که از اسمشان مشخص است در گوشه‌ای از سرویس بهداشتی قرار می‌گیرند. یکی از نقاط ضعف این وان این است که مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد تا پر شوند. وان‌های گوشه‌ای کمتر به استحمام و تمیز شدن تمرکز می‌کنند و بیشتر به استراحت و مراقبت از خود اهمیت می‌دهند.

انواع روشویی

 روشویی با پایه/ Basins and Pedestals

 یک روشویی با پایه ممکن است متداول‌ترین سینک باشد که ما تهیه می‌کنیم. روشویی ایده‌آل برای حمام‌های سنتی و مدرن، توسط پایه محکم پشتیبانی می‌شود.

روشویی سنگی/ Stone Basins

این نوع روشویی شاید منحصربه‌فردترین سینک باشد. جنبه زیبای یک حوض سنگی این است که آنها از یک ماده طبیعی ساخته شده‌اند و در نهایت هاله‌ای طبیعی برای حمام شما ایجاد می‌کنند.

روشویی‌های دیواری/ Wall Hung Basins

برای حمام‌های کوچک‌تر که به دنبال استفاده از فضا هستند مناسب. این نوع قابل تنظیم در اطراف هر دو طرح حمام سنتی و مدرن است.

روشویی‌های فرورفته/ Fully Recessed Basins

روشویی کاملاً فرورفته خود را با سطح پیشخوان ادغام می‌کنند و جلوه‌ای ساده را در داخل سرویس بهداشتی شما ایجاد می‌کنند. یک روشویی کاملاً فرورفته در زیر آینه سرویس بهداشتی واقع شده و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

Counter Top Basin

بعضی اوقات سادگی بهترین است، و یک لگن یا کاسه یک نمونه عالی از آن است. کاسه‌ای که مستقیماً روی میز روشویی مستقل قرار می‌گیرد، ظاهری ظریف ایجاد می‌کند.

روشویی‌های نیمه فرورفته/ Semi-Recessed Basins

روشویی‌های نیمه تعبیه شده ابعاد جالبی به تزئینات حمام شما می‌بخشند و از بقیه لوازم حمام کمی بیرون می‌آیند و جلوه‌ای منحصربه‌فرد و جالب را بر روی حمام شما ایجاد می‌کنند.

Wash Stands

اگر فضای ذخیره‌سازی در جای دیگری از حمام داشته‌اید و نیازی به فضای ارائه شده توسط روشویی نبود این نوع پیشنهاد می‌شود. پایه این نوع با ظرافت و زیبایی یک گزینه درخشان است به‌خصوص مدل‌های سنتی با جزئیات و یا مدل‌هایی با پایه‌های فلزی کروم یا نیکل.

منابع:

https://www.thespruce.com/basic-types-of-bathtubs-1822566

https://www.bathroomcity.co.uk/blog/what-are-different-types-bathroom-basins-and-sinks

https://www.drench.co.uk/c/toilets-basins/basins/wash-stands

https://www.pinterest.com/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.