loading

انواع میز نهارخوری

موارد مهم در انتخاب میز غذاخوری

 • اندازه
 • شکل
 • سبک
 • جنس
 • کیفیت

انواع میز غذاخوری

 1.  مستطیل شکل/Rectangular

میزهای ناهارخوری به شکل مستطیل از محبوب‌ترین انواع میزهای غذاخوری هستند. این میز ناهارخوری برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است. میزهای ناهارخوری مستطیل مناسب اتاق‌های باریک و بلند هستند. میزهای مستطیلی به دلیل گوشه‌های آن می‌توانند افراد زیادی را در خود جای دهند. این شکل از میز ناهارخوری امکان جابه‌جایی آزادانه افراد در داخل و اطراف میز را نیز فراهم می‌کند.

 • گرد/ Round

برای خانواده‌های کوچک و اتاق‌های غذاخوری کوچک، یک میز ناهارخوری گرد بهترین گزینه است.

میزهای ناهارخوری گرد برای جلسات اجتماعی مناسب هستند زیرا فضای دوستانه به اتاق ناهارخوری می‌بخشند. آنها فضای کمتری را مصرف می‌کنند و مکالمه بهتری را تحریک می‌کنند زیرا دیگران را می‌توانید ببینید.

میزهای ناهارخوری گرد نیز برای خانه‌هایی با وجود کودکان مناسب است. آنها لبه‌های تیز ندارند، بنابراین شانسی برای صدمه دیدن وجود ندارد.

 •  مربع/ Square

میزهای غذاخوری مربع شکل برای اتاق‌های ناهارخوری کوچک و اتاق‌های باریک مناسب است. درست مثل میزگرد، میزهای ناهارخوری مربعی نیز فضای زیادی را مصرف نمی‌کنند.

 • بیضی‌شکل/ Oval

میز ناهارخوری به شکل بیضی یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای اتاق‌های باریک و بلند است. این میز می‌تواند مانند میز ناهارخوری مستطیل شکل بسیاری از افراد را در خود جای دهد و همچنین لبه‌های گرد یک میزگرد را برای شما فراهم کند. این میز ترکیبی از میزهای ناهارخوری مستطیلی و گرد است.

تا اینجا بر اساس اندازه موارد رو معرفی کردیم، در ادامه بر اساس جنسیت دسته‌بندی می‌کنیم.

 • چوب/ Wood

میز ناهارخوری چوبی انتخابی کلاسیک است. مهم نیست که روند جدید میزهای ناهارخوری چیست، یک میز ناهارخوری چوبی هرگز قدیمی نیست. نوع میز ناهارخوری به‌صورت گرد، مستطیل یا مربع، با انواع دکوراسیون داخلی متناسب است. بزرگ‌ترین مزیت میز ناهارخوری چوبی، مقاوم و محکم بودن آن است. این دوام تضمین می‌کند که ماندگاری آنها بیش از هر نوع میز ناهارخوری دیگر است.

 • سنگ مرمر/ Marble

سنگ مرمر آسان‌ترین نوع برای تمیزکردن میز غذاخوری است. این میز ناهارخوری کاملاً گران است و به همین دلیل یک میز ناهارخوری لوکس است.

این نوع میز ناهارخوری تکمیل‌کننده انواع دکورها است. میزهای ناهارخوری مرمر همچنین بادوام هستند و اگر از آنها به‌خوبی مراقبت شود مدت طولانی دوام می‌آورند.

 • شیشه‌ای/ Glass

میز ناهارخوری شیشه‌ای سطحی از ظرافت را تابانده و فضای بصری اتاق غذاخوری را باز می‌کند.

میز ناهارخوری رومیزی شیشه‌ای به‌رغم ظرافت، بسیار آسان نگهداری و تمیز می‌شود. می‌توانید برای قاب از فلز، سنگ‌های طبیعی یا چوب استفاده کنید تا با طراحی داخلی شما مطابقت داشته باشد.

علاوه بر این، مطمئن شوید که از شیشه معتدل برای میز رومیزی خود استفاده می‌کنید. این کار برای اطمینان از این است که اگر شیشه شما بشکند، خرد نمی‌شود. شیشه معتدل نیز تحت تأثیر وسایل گرم قرار نمی‌گیرد. بااین‌حال، بهتر است قبل از قراردادن هر وسیله گرم روی میز، یک سفره یا زیرانداز قرار دهید.

 • فلز/ Metal

میز ناهارخوری فلزی یکی از انواع مرسوم و معمول میز ناهارخوری است و برای اکثر افراد به گزینه مطلوب تبدیل شده است. این نوع میز ناهارخوری برای خانه‌هایی با دکوراسیون داخلی صنعتی و مدرن مناسب است.

یک میز ناهارخوری فلزی بسیار مقاوم است و مدت‌زمان طولانی دوام می‌آورد.

دو مورد از ترند میز غذاخوری 2021

 • غیررسمی بودن

در سال 2021 ، کل انرژی اتاق ناهارخوری تغییر کرده است. قبلاً معمولاً زیاد از آن استفاده نمی‌کردیم، اما روال قرنطینه‌ای سال 2021 آن را به استفاده روزانه توسط کل خانواده تبدیل کرده است. اکنون دیگر این یک محل رسمی نیست. در سال 2021 روند به سمت آرامش، آسایش و تطبیق پذیری بیشتر خواهد بود.

 • استفاده از مواد طبیعی

از دیگر ترندهای سال 2021 استفاده از مواد طبیعی در عناصر است. به دنبال روند ترکیب و مطابقت، استفاده از آن را به روش‌های غیرمنتظره، همراه با مواد دیگر مانند فلز و شیشه مشاهده می‌کنیم.

منابع:

https://www.homenish.com/types-of-dining-room-tables/

https://architecturesideas.com/dining-room-trends-2021/

https://www.stylenest.co.uk/home-and-garden/interiors-ideas/5-key-dining-room-trends-for-2021/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.